Grudzień 12 2017 18:39:38

Trwa Plebiscyt

PROBOSZCZ I PARAFIA ROKU 2017

organizowany przez Express BYDGOSKI

Zapraszamy do oddania głosu na naszego proboszcza

ks. Tadeusz Lesiński, Parafia pw. św. Marcina Biskupa, Szubin (PROB.10)

SMS pod nr 72355 o treści PROB.10

Oraz na naszą parafię   Parafia pw. św. Marcina Biskupa, Pl. Kościelny 3, Szubin (PARA.30)

SMS pod nr 72355 o treści PARA.30

Głosowanie trwa do 29 grudnia 2017 r. do godz. 19:00
Poniżej przedstawiamy aktualne wyniki głosowania w kategorii

kliknij w tytuł aby przejść

Roraty

ZAPRASZAMY na Roraty

od poniedziałku do czwartku o godz.18,oo

Czym są Roraty >> Czytaj Więcej <<

19.11.2017
Członkowie i Zarządu Młodzieżowej Rady Programowej

W ostatnim czasie nasza diecezja po raz pierwszy w historii wybierała Członków i Zarząd Młodzieżowej Rady Programowej. Z wielką radością przyjęliśmy fakt, tego zaszczytu dostąpili również nasi młodzi parafianie. Członkiem rady został Krzysztof Siatka, natomiast Członkiem Zarządu Aleksandra Walkowiak. Gratulujemy nominacji i życzymy im Szczęść Boże

Ks. Paweł

Obchodziliśmy 50 rocznicę rozpoczęcia Nieustającego Różańca przy Naszym Kościele

W niedzielę obchodziliśmy 50 rocznicę rozpoczęcia Nieustającego Różańca przy Naszym Kościele . Z tej okazji Matki Żywego Różańca oraz wszystkie osoby zaangażowane w odmawianie Nieustającego Różańca spotkały się na salce. O 17.30 odbył się uroczysty Różaniec oraz Msza Święta.

Kliknij na miniaturkę aby powiększy zdjęcie

Autor zdjęć Siostra Michała

Suma Odpustowa

Odpust ku czci św. Marcina Naszego Patrona – imieniny parafii, a zarazem Święto Niepodległości.

Suma odpustowa o godz. 11,oo którą odprawi i Słowo Boże wygłosi Ojciec Marek Myśliński CSSp prowincjał Zgromadzenia Ducha Świętego

autor zdjęć Siostra Michała.

W sobotę 11.11.2017 o godz 18.00

W sobotę 11.11.2017 o godz 18.00 odbędzie się Msza św w intencji Ks.Prałata Jana Kątnego

Jan Wincenty Kątny - (ur. 17 czerwca 1923 w Bydgoszczy, zm. 29 grudnia 2014 w Szubinie) – katolicki prezbiter archidiecezji gnieźnieńskiej, proboszcz parafii św. Marcina w Szubinie, kawaler Krzyża Zasługi.

Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 1952 z rąk Stefana Wyszyńskiego.

Pracował jako wikariusz parafii: Świętej Trójcy w Strzelnie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, Jana Chrzciciela w Janikowie (Ostrowie), św. Wojciecha w Wilkowyi (diecezja kaliska) oraz jako prefekt Liceum Ogólnokształcącego w Polskiej Wsi koło Pobiedzisk prowadzonego przez siostry Sacré-Cœur.

W 1980 został proboszczem parafii św. Marcina w Szubinie i dziekanem szubińskim. W 1985 otrzymał tytuł kapelana honorowego Jego Świątobliwości. W 2012 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

W 2017 jego imieniem nazwano jedną z ulic w Szubinie

Wygenerowano w sekund: 0.01 - 18 zapytań MySQL 1,847,043 unikalnych wizyt