Czerwiec 23 2018 06:29:02

Szkoła w Czadzie

Akcja „Budujemy szkołę w Czadzie” została zakończona sukcesem. Uczniowie oraz nauczyciele mogą cieszyć się nowoczesnym zapleczem dydaktycznym, które powstało dzięki ofiarności mieszkańców diecezji bydgoskiej. Podczas wielkopostnej zbiórki, którą przeprowadzono w 2017 roku, udało się zebrać prawie 180 tysięcy złotych. Za tę kwotę wybudowano cztery sale lekcyjne, bibliotekę i gabinet dyrektora. Marzeniem misjonarza diecezji bydgoskiej ks. Jakuba Szałka jest to, aby w przyszłości powstał kolejny budynek z trzema salami lekcyjnymi. Na jego budowę potrzeba ok. 30 tysięcy euro.

kliknij aby powiększyć

uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W przyszłą niedziele (13.05)przezywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a o godz. 20,oo Nabożeństwo Fatimskie,

o godz. 10,3o poświęcenie książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii

3 maja 2018

W czwartek 3 maja jest Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Msze św. o 7,3o 9,oo  i 18,o0

o 11,oo na Rynku w intencji Ojczyzny

Wtorek 1.05.2018

Wtorek 1 maj 2018 Msza św. o godz. 10,oo w intencji Druhów Strażaków

Wkrótce „zabrzmi pierwszy dzwonek” w nowej szkole w Czadzie

Wkrótce „zabrzmi pierwszy dzwonek”

w nowej szkole w Czadzie

„Dla mojej misji – jest to wydarzenie na skalę stulecia!” – tak o szkole w Czadzie powiedział misjonarz ks. Jakub Szałek. Nowoczesne (jak na tamte warunki) zaplecze dydaktyczne mogło powstać dzięki ofiarności mieszkańców diecezji bydgoskiej, którzy włączyli się w specjalną akcję wielkopostną pod nazwą „Budujemy szkołę w Czadzie”.

W 2017 roku udało się zebrać prawie 180 tysięcy złotych. – Już za chwilę dzieciaki rozpoczną naukę w nowych budynkach, a nie w szałasach – jak dotychczas! Mnie samemu trudno w to uwierzyć, iż w samym środku Afryki, w miejscu trudno dostępnym (z powodu braku dróg) – będzie funkcjonować szkoła z prawdziwego zdarzenia. Modlę się za wszystkich, którzy przyczynili się do jej budowy i bardzo dziękuję. Niech Pan Bóg stokrotnie odpłaci każdemu, kto przyczynił się do powstania tego dzieła – podkreślił ks. Jakub Szałek.

Do tej pory wybudowano cztery sale lekcyjne, bibliotekę i gabinet dyrektora. Brakuje jeszcze jednego budynku z trzema salami lekcyjnymi. Na jego budowę potrzeba jeszcze ok. 30 tysięcy euro.

Kliknij na grafikę aby powiększyć

źródło: http://diecezja.bydgoszcz.pl

Spotkanie

Spotkanie przed bierzmowaniem uczniów klas III Gimnazjum w środę po Mszy św.

Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek po wieczornej Mszy św.

do grona ministrantów został przyjęty Filip.

W Niedzielę Dobrego Pasterza do grona ministrantów został przyjęty Filip.

Gratulujemy i życzymy gorliwości w spełnianiu powierzonych funkcji.

Wygenerowano w sekund: 0.01 - 18 zapytań MySQL 1,961,641 unikalnych wizyt