Wrzesień 23 2018 16:20:03

święto Podwyższenie Krzyża Świętego

W piątek 14 września święto Podwyższenie Krzyża Świętego - o godz. 7,oo wyrusza piesza pielgrzymka do sanktuarium Krzyża Świętego w Kcynii bliższe informacje u ks. Pawła – suma o godz. 12,oo

Rozpoczęcie peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Rozpoczęło się nawiedzenia naszej diecezji przez Maryję w wizerunku Jasnogórskim od Bydgoszczy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników Golgoty XX w.

Nawiedzeniu towarzyszy hasło „Matka Kościoła”. Jest ono związane z dziękczynieniem za powstanie diecezji bydgoskiej oraz ze szczególną modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Obraz zagości w wielu miejscach od 1 września do 7 grudnia oraz od 1 lutego do 6 kwietnia. Wtedy odbędzie się uroczyste pożegnanie Matki Bożej w Jej cudownym wizerunku. Przed nawiedzeniem w każdej parafii odbywać się będą misje święte oraz czuwania.

U nas Matka Boża będzie 4 października

Pozdrowienia z Czadu
„Budujemy szkołę w Czadzie” – to nazwa wielkopostnej akcji, którą w 2017 roku przeprowadzono na terenie diecezji bydgoskiej. Dzięki ofiarności wielu osób udało się zebrać prawie 180 tysięcy złotych. Pierwszy dzwonek w nowym budynku zabrzmiał wiosną tego roku.

Nad całością czuwa ks. Jakub Szałek, który od kilkunastu lat pracuje w samym sercu Afryki – w Czadzie.
Od września 2015 roku jego misją jest Doumougou – teren odcięty od świata, otoczony setkami hektarów pól ryżowych.
Misjonarz naszej diecezji przysłał relacje filmowe, które z radością publikujemy.
tekst i filmy
diecezja.bydgoszcz.pl

podziękowania

Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim którzy przyjęli na nocleg pielgrzymów z Kościerzyny, wszyscy pątnicy znaleźli miejsce w kwaterach prywatnych

Msze św.

Msze św. od poniedziałku do piątku tylko wieczorem
 W tym tygodniu patronują nam:
- w poniedziałek - Święto Przemienienia Pańskiego
- we wtorek - bł. Edmund Bojanowski
- w środę - św. Dominik
- w czwartek - św. Teresa Benedykta od Krzyża /Edyta Stein/ Patronka Europy
- w piątek - św. Wawrzyniec
- w sobotę - św. Klara

przybędzie na nocleg do Szubina pielgrzymka z Kościerzyny

Tradycyjnie 3 sierpnia przybędzie na nocleg do Szubina pielgrzymka z Kościerzyny około godz. 17,oo, kto chciałby gościć pątników u siebie proszę o zapisywanie w zakrystii lub w biurze parafialnym. Tam gdzie przyjmowani są pielgrzymi na kolację nie obowiązuje

Trwa pielgrzymka na Jasną Górę

Trwa pielgrzymka na Jasną Górę, pątnicy wchodzą we wtorek, do Szubina wrócą w środę około 19,oo. Zapraszam na duchowe pielgrzymowanie będziemy spotykali się na modlitwie w świątyni o 20,3o do poniedziałku.

Wygenerowano w sekund: 0.02 - 18 zapytań MySQL 1,984,627 unikalnych wizyt